Cesta byla sice daleká, ale trať velmi dobře připravená. Dálka mnohé závodníky odradila, ale ti, co přijeli, nelitovali, neb vše bylo řádně připraveno a ani občasný déšť a trocha toho bláta neuškodila, protože jak se říká, bláto je dobré na pleť, tak si nemůžou závodníci stěžovat. :D

DSC 0768
Do depa, jsme dojeli až v pozdních hodinách nebo to byli už brzké ranní hodiny? Těžko říct, ale i tak vládla poklidná atmosféra, kdy mnozí již spali a čerpali síly na zítřejší závod a ti, co nespali, jistě vymýšleli strategii nebo si jen užívali společné chvíle s přáteli. I za tmy jsme si všimli upravené trati, která čekala, než se rozední a jezdci se na ní pořádně vyřádí a abychom to ještě pořádně prověřili, za měsíčního svitu jsme se o tom šli přesvědčit a nebyli jsme zklamáni, neboť pořadatelé odvedli opravdu dobrou práci.

DSC 0417

DSC 0683

Ráno nám krásně svítilo sluníčko, atmosféra byla veselá a plná očekávání než vypuknou tréninky a závodníci si vyzkouší trať, aby byli na závody připraveni nám ukázat své nejlepší výkony.  Sice nebylo tolik účastníků jako obvykle a některé kategorie čítali opravdu málo závodníků, ale to nikomu nevadilo a mnoho z nich si dojelo pro vytoužený pohár.  Závody proběhly klidně a všichni, kdo přijeli, se mohli podívat na skvělé výkony jezdců, kdy se měnila pořadí během prvních kol a výsledky i tak nebyly jisté. Opět to byly zajímavé závody, kdy jezdci ukázali svého bojového ducha a též důvod, proč tento sport milují, ostatní i proč jsme si ho oblíbili i my. A to proto, že tento sport je zajímavý a adrenalin udělá také své. Během celého dne se několika jezdcům staly poruchy na strojích, ale vše se opravilo a mohlo se jet dál, karamboly a pády během závodů nebyli vážné a jsme moc rádi, že se nikomu nic nestalo a všichni dojeli do cíle v pořádku, ale upřímně nějaké to sklouznutí v zatáčkách přece jen k závodům patří a my fotografové máme co fotit.

DSC 0900

DSC 0910

Chtěla bych poděkovat všem, co přijeli závodit či fandit, protože jste vytvořili super atmosféru. Dále pořadatelům a mávačům, kteří to neměli moc příjemné, když začalo pršet. Zkrátka všem, co vážili cestu a přijeli do Kraslice, myslím, že se závody vyvedly a ani proměnlivé počasí nám tento den nezkazilo.
Ráda bych pozvala všechny příznivce tohoto sportu a hlavně jezdce na další závody, které se konají 3.9.2016 v Rumburku.